Vedení školy
Mgr. Vartan Agopian, Ph.D.
Vartan Agopian je majitel a ředitel naší klavírní školy. Kromě pořádání koncertů a pedagogických setkání zajišťuje pro studenty kvalitní výuku. Stará se nejen o výuku našich studentů, ale také o hladký běh výuky v celé škole. Přijímá do výuky nové studenty, buduje a utváří vizi naší školy. Snaží se vytvářet takové prostředí pro výuku hry na klavír, které bude radostné, podněcující, bude naše studenty bavit, a zároveň poskytne nejvyšší možnou kvalitu výuky hry na klavír ze strany našich lektorů. Vartan pochází z Libanonu, kde vystudoval Libanonskou národní hudební konzervatoř v Bejrútu, a také Haigazian University, kde se zaměřil na pedagogickou psychologii. Poté vystudoval hudební výchovu a hru na klavír na Pedagogické fakultě Univerzity Karlovy v Praze, kde získal doktorát. Mluví plynně 5 jazyky, kromě klavíristy je také dirigentem a skladatelem. Koncertuje v mnoha evropských zemích, v arabském světě i v Asii. Od roku 2014 žije v České republice a vyučuje na Univerzitě Karlově a University of New York v Praze, kromě toho doprovází český chlapecký sbor Boni Pueri. Vystupuje koncertě i s manželkou, která je houslistka, a spolu vychovávají dceru. Vartan vyučuje v naší škole hru na klavír v českém a anglickém jazyce. Zaměřuje se na středně až velmi pokročilé studenty.
Martina Humpolíková
Martina je školní asistentka, se kterou se nejčastěji setkáte v rámci e-mailové komunikace, organizuje seznamovací lekce pro naše nové uchazeče a pomůže Vám s přihlášením na naši školu.
Lektoři
MgA. Adam Stráňavský
Adam absolvoval Konzervatoř Jána Levoslava Bellu v Banské Bystrici, kde studoval ve třídě Mgr. Aleše Solárika. Magisterské studium v oboru hra na klavír dokončil na Hudební akademii múzických umění v Praze ve třídě významného českého klavíristy Borise Krajného. Za studií získal několikrát titul laureáta na různých klavírních soutěžích jako Súťaž študentov slovenských konzervatórií, Forum per tasti, International piano competition Beyond Music-Huesca. Vystoupil na koncertních pódiích na Slovensku, v Česku, Francii, Španělsku, Polsku a Spojených státech amerických. Věnuje se též pedagogické a charitativní činnosti jako účinkující na benefičních koncertech. Specializuje se na výuku dospělých studentů.
BcA. Bc. Amálie Vajík Pivoňková, DiS.
Amálie Vajík Pivoňková vystudovala všeobecné gymnázium v Klášterci nad Ohří současně s konzervatoří v Teplicích, kde studovala hru na klavír u Mgr. Hany Turkové. Během studia na konzervatoři začala studovat na pedagogické fakultě Univerzity Karlovy hru na klavír u doc. MgA. Libuše Tiché, Ph.D. Po absolutoriu na konzervatoři začala studovat na HAMU u pana prof. MgA Františka Malého. Aktuálně dokončuje bakalářský program na HAMU. V roce 2022 získala 2. cenu na Interpretační soutěži pedagogických fakult ČR s mezinárodní účastí. V roce 2023 získala 2. cenu na Mezinárodní klavírní soutěži o cenu Gustava Mahlera. Momentálně se zdokonaluje v anglickém a německém jazyce, aby v nich mohla též vyučovat.
Již od roku 2017 vyučuje hru na klavír děti a dospělé všech úrovní.
Mgr. Natália Lukáčová.
Natália Lukáčová absolvovala magisterské studium na Pedagogické fakultě UK obor Hra na klavír a Hudební výchova. Vykonávala praxi na uměleckých školách, hudebním gymnáziu a také vyučovala klavír a hudební výchovu v mateřské škole. V rámci studia měla klavírní recitály, vystupovala jako sólistka i komorní hráč. Je členkou orchestru UK, kde působí nejen jako klavíristka, ale i houslistka. Kromě pedagogiky se věnuje také korepeticím a online klavírní škole Evy Lorenc, kde natáčí studentům zpětné vazby k jejich klavírním výkonům. Je vybavena dvěma cizími jazyky, a to italštinou a angličtinou. Zároveň se chce neustále rozvíjet a posouvat dál jak v pedagogice, tak ve hře na klavír. Výuka hry na klavír ji nesmírně baví a svůj laskavý profesionální přístup přenáší na své četné žáky v naší škole, kteří její hodiny nadšeně navštěvují.
BcA. Marcela Jelinková, DiS.
Pocházím z Brna a klavíru se věnuji od svých pěti let. Studovala jsem na konzervatoři v Brně u Mgr. Renaty Bialasové a následně na Janáčkově akademii múzických umění ve třídě prof. Aleny Vlasákové a prof. Jana Jiraského. V rámci programu jsem ERASMUS studovala rovněž v Lotyšsku na Jāzeps Vītols Latvian Academy of Music u prof. Jānise Maļeckise.
K hudbě mě přivedli mí rodiče, kteří působí na JAMU, otec prof. Miloslav Jelínek vyučuje kontrabas a matka doc. Marcela Jelínková působí na smyčcovém oddělení jako klavírní korepetitorka. Nejsou to však jen mí rodiče, kteří mě vedli k hudebnímu vzdělání, babička byla dlouholetá operní sólistka v Národním divadle moravskoslezském v Ostravě, dědeček působil jako dirigent tamtéž. Již od útlého věku jsem vystupovala na koncertních pódiích, premiérovala jsem skladby „Marcelce“, „Ziměnky“, a „S tatínkem“ od Brněnského skladatele Jiřího Matyse. Při studiu na JAMU jsem spolupracovala se studenty kontrabasu a svojí sestrou, která je klavíristka a zpěvačka. Spolu s rodinou jsem vystupovala na koncertech v Muzeu Ignaze Pleyela v Ruppersthalu, (Rakousko). V roce 2015 jsem se podílela na natáčení CD Brněnského kontrabasového orchestru, ve kterém působí 20 kontrabasistů pod vedením mého otce.
Pedagogické praxi jsem se začala věnovat na ZUŠ Františka France ve Slavkově u Brna již při svých studiích na konzervatoři. Před nástupem na akademii jsem také vypomáhala při klavírním Metodickém centru na JAMU, kde jsem měla možnost se i zúčastnit přednášek a náslechů.
V hodinách svým žákům mohu předat bohaté zkušenosti pramenící z rodinné tradice a především také skvělé metodické zkušenosti, které jsem získala na studiích u věhlasné klavírní pedagožky prof. Vlasákové. Vše s nadhledem a s láskou k hudbě.
Bc. Jakob Lang
Jakob vystudoval hudební střední školu v Německu a od roku 2020 studuje hru na klavír na Pedagogické fakultě Univerzity Karlovy. Těší se na spojení a práci u klavíru s dětmi i dospělými a na to, aby se pro jeho studenty hra na klavír stala zábavnou a vzdělávací zkušeností. Hovoří plynně anglicky a německy protože plánuje zůstat v Čechách, velmi zdatně hovoří i česky.
Kateřina Ondryášová, DiS.
Kateřina se začala klavíru věnovat až v 8 letech a to na Základní umělecké škole v Lounech, kde vydržela až do závěrečného ročníku. Na též ZUŠ se již od 4 let věnovala zpěvu a hře na zobcovou flétnu a později i hře na kytaru. Následně nastoupila na konzervatoř v Teplicích na obor populární zpěv, ale klavíru se i tak nevzdala. Za pomoci profesorů a z části i vlastní pílí a cílevědomostí navštěvovala klavírní koncerty a semináře. Nejen tím nadále rozvíjela své klavírní schopnosti i znalosti, tentokrát už i v rámci populárnější hudby. Konzervatoř úspěšně absolvovala v roce 2022 a od téhož roku je studentkou Pedagogické fakulty UK v oboru Hudební výchova a Anglický jazyk. Hudba je její celoživotní vášní, ať už se jedná o klavír nebo další nástroje a zpěv. Jejím cílem je předávat lásku k hudbě a radost z ní co nejvíce lidem a ukázat jim, jaké štěstí hudba přináší, ať už je produkována či přijímána. Od roku 2019 vyučuje klavír na ZUŠ v Ústí nad Labem a současně poskytuje soukromé lekce klavíru a hudební teorie.
Jakub Tököly
Jakub Tököly je slovenský klavirista, působící i jako skladatel, aranžér a pedagog.
Pochází z rodiny s hlubokou hudební tradicí, kterou se rozhodl následovat studiem klasické a jazzové hudby an JAMU a Musik und Kunst ve Vídni. Počas své bohaté koncertní kariéry koncertoval po celé Evropě (Švýcarsko, Španělsko, Francie, Belgie, Nemecko, Itálie …).
Je stálym členem Gustav Brom Big Band, Miroslav Hloucal Q, Renata Drössler, Josef Fečo Jazz Family, Ľubomír Gašpar Cimbal Project, Július Baroš Q, Lache Manuša nebo divadla bratří Formanů, jako guest artist spolupracuje s Českým národním symfonickým orchestrem nebo JazzDock Orchestra.
V průběhu své kariéry spolupracoval s významnými osobnostmi jako: Antonio Sanchez (MEX) Joan Orleans (USA) , Vince Mendoza (USA), Gabor Bolla (HU), Vladimír Kostadinovic (SRB), Juraj Bartoš (SK), Piotr Barron (PL), Steven Mercurio (USA), Ondřej Štveráček (CZ), Ron Affif (USA), Yvone Sanchez (PL), Ossian Roberts (UK), Andy Schofield (UK) a další.
Kromě koncertní činosti vyučuje jazzový piáno na mnoha hudebních školách.